Navbatdagi onlayn ma'ruza: "Zamonaviy jurnalistika: yangi trendlar va muammolar"
Qadrli talabalar! O‘zJOKU ma’muriyati sizlarni yozgi ta’til vaqtingizni unumli o‘tkazishingiz uchun sizlar uchun turli mavzularda onlayn-ma’ruzalar tashkil etib kelmoqda. Ertaga ham, soat 17:00 da navbatdagi onlayn-ma’ruza bo‘lib o‘tadi. "Amerika ovozi" tahririyati o‘zbek xizmati muharriri Behzod Mamadiyev "Zamonaviy jurnalistika: yangi trendlar va muammolar (AQSh va O‘zbekiston OAV misolida)" mavzusida ma’ruza qiladilar.
Ma’lumot uchun: Behzod Mamadiyev O‘zbekiston Davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakultetini tamomlagan. Hindistonning Dehli universitetida hamda AQShning Shimoliy Karolina universitetida tahsil olingan.
"O‘zbekiston adabiyoti va san’ati", "Kuch - adolatda", "Ma’rifat" gazetalarida ishlagan. 2009-yildan beri AQShda yashaydi. Ayni paytda "Amerika ovozi" o‘zbek xizmati muharriri.

Онлайн-лекция на тему: "Современная журналистика: новые тренды и проблемы
Уважаемые студенты! Администрация УЖМК желает, чтобы вы провели свои летние каникулы с максимальной пользой. Потому и устраивает различные онлайн-лекции с известными, опытными журналистами. Завтра, в 17:00, состоится очередная онлайн-лекция. Журналист в узбекской службе "Voice of America" (Голос Америки) Бехзод Мамадиев проведет лекцию на тему: "Современная журналистика: новые тренды и проблемы ( на примере СМИ Узбекистана и США).
Для справки: Бехзод Мамадиев окончил факультет международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков. Учился в Делийском университете в Индии и в Университете Северной Каролины в Соединенных Штатах.
Работал в газетах «Литература и искусство Узбекистана», «Сила в справедливости», «Маърифат». С 2009 года проживает в США. В настоящее время является редактором в узбекской службе «Voice of America».