Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri buyrug‘i bilan Rayimjonov Ravshan Zokirovich O’zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti o’quv ishlari bo’yicha prorektori etib tayinlandi.
Ravshan Rayimjonov 1978-yil Toshkent shahrida tugʻilgan.
U 1995-yilda Toshkent davlat universitetining bakalavr yo‘nalishini, 1999-yilda O‘zbekiston milliy universitetining magistratura mutaxassisligini tamomlagan. Filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD).
U mehnat faoliyatini 2001–2003-yillarda O‘zbekiston milliy universiteti “Uslubiyat va tahrir” kafedrasi o‘qituvchiligidan boshlab, katta o‘qituvchi, dekan muovini, kafedra mudiri, Ekspert fikri ijtimoiy tadqiqotlar markazi bosh ilmiy xodimi kabi lavozimlarda faoliyat yuritgan.
Tayinlovga qadar O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti Xalqaro va audiovizual jurnalistika fakulteti dekani lavozimida faoliyat olib borgan.

Ravshan Zokirovich Raimjonov was appointed Vice-Rector for Academic Affairs of the Journalism and Mass Communications University of Uzbekistan by the Minister of Higher Education, Science and Innovation.
Ravshan Rayimjonov was born in 1978 in Tashkent.
In 1995 he graduated from Tashkent State University with a bachelor's degree, and in 1999 - a master's degree from the National University of Uzbekistan. Doctor of Philosophy of Educational Sciences (PhD).
From 2001 to 2003 he worked as a teacher at the Department of Methodology and Editing at the National University of Uzbekistan, and worked as a senior lecturer, deputy dean, and head of the department at the National University of Uzbekistan.
Prior to his appointment, he worked as Dean of the Faculty of International and Audiovisual Journalism of the University of Journalism and Mass Communications of Uzbekistan.