"O‘zbekiston" nashriyoti bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
Kuni kecha O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti va "O‘zbekiston" nashriyot matbaa ijodiy uyi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Tomonlar ushbu memorandum nashriyot faoliyatini yanada rivojlantirish talabalarning nazariy bilimlarini amaliyotda sinab ko‘rish qolaversa, yangi, ilg‘or tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash va rag‘batlantirishning muhim mexanizmga aylanishi ta'kidlab o'tildi. Mazkur memorandum ikki tomonlama munosabatlarni tartibga solish maqsadida 5 yilga tuzildi. Uning asosida o‘zaro hurmat, ishonch hamda manfaatli hamkorlik qilish haqida kelishib olishdi.
Uchrashuv davomida universitetning bosma OAV jurnalistikasi, mediamarketing va reklama, mediadizayn yo‘nalishlari talabalari bugungi kundagi dolzarb muammolar va kamchiliklar, kitob muqovasidagi yangi innovatsion yondashuvli tendentsiyalar haqida nashriyotga beradigan foydalari haqida fikr, mulohalar bildirishdi.

Подписан меморандум о сотрудничестве с издательским домом "O‘zbekiston"
Вчера был подписан меморандум о сотрудничестве между издательским домом "O‘zbekiston" и Университетом журналистики и массовых коммуникаций.
Было отмечено, что данный меморандум послужит важным механизмом для поддержки новых, передовых инициатив студентов. Данный меморандум заключен на 5 лет с целью регулирования двусторонних отношений. На его основе достигнута договоренность о взаимном уважении, доверии и взаимовыгодном сотрудничестве.
В ходе встречи студенты направления журналистики печатных СМИ, медиамаркетинга и рекламы, медиадизайна высказали свое мнение об актуальных проблемах современности, преимуществах нового инновационного подхода к обложкам книг.