Gavhar ZOKIROVA bilan ijodiy uchrashuv
O‘zbekiston Jurnalistlika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artisti, teleboshlovchi, buyuk jadid bobomiz Abdulla AVLONIYning chevarasi Gavhar ZOKIROVA bilan talabalarning ijodiy uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Mehmon Abdulla Avloniyning hayot yo‘li, bugungi kungacha saqlanib qolgan ijodiy faoliyati va merosi haqida so‘zlab berdi.  Shuningdek, talabalar jurnalistika bilan bog‘liq savollar berish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Oson va erkin muhitda bo‘lib o‘tadigan bunday uchrashuvlarni tashkil etish talabalarni ilhomlantiradi, bu esa o‘z o'rnida ularning ijodiy rivojlanishida samarali aks etadi.

Творческая встреча с Гавхар Зокировой
В Университете журналистики и массовых коммуникаций прошла творческая встреча студентов с Гавхар ЗОКИРОВОЙ, заслуженной артисткой Узбекистана, телеведущей, внучкой великого джадидского предка Абдуллы АВЛОНИЙ.
Гостья рассказала об образе жизни Абдуллы Авлоний, о творческой деятельности и наследии, которое сохранилось до наших дней. А также у студентов была возможность задать вопросы, касаемые журналистики.
Организация таких встреч, которые проходят в лёгкой и непринуждённой атмосфере воодушевляет студентов, что плодотворно отражается на их творческом развитии.