Bugun O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli qaroriga muvofiq “Zulfiya” nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlangan universitet talabasi Mamajonova Muxlisa Muzaffar qizi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbatida Muxlisa Mamajonova tengqurlariga o‘zining bugungi kunga qadar erishgan yutuqlarini kamtarinlik bilan aytib, muddatidan oldin Buyuk Britaniyaning nufuzli oliy o‘quv yurtiga imtiyoz asosida magistratura bosqichiga o‘qishga kirganligini bildirdi.
Universitet rektori, professor Sherzodxon Qudratxo‘ja so‘zga chiqib Mamajonovaning ushbu erishgan yutuqlari bardavom bo‘lishini tilab, endi boshlanayotgan katta hayot yo‘liga muvaffaqiyatlar tiladi.

Девушка, добивавшаяся премии «Зульфии» 6 лет – наконец была её удостоена
Сегодня, согласно соответствующему решению Президента Республики Узбекистан состоялась встреча со студенткой университета – Мамажоновой Мухлисой Музаффар Кизи, удостоенной Государственной премии имени «Зульфии».
В ходе круглого стола, Мухлиса Мамажонова скромно рассказала сверстникам о своих достижениях на сегодняшний день и заявила, что досрочно поступила в магистратуру престижного британского вуза.
Ректор УЖМКУз, профессор Шерзодхон Кудраходжа, выступил с пожеланиями Мамаджоновой дальнейших достижений и успехов в новой жизни.‌‌